
Вакуумна трубка являє собою два циліндри, виготовлені з надміцного боросилікатного скла, впаяні один в одного. Зовнішня трубка прозора, а внутрішня має спеціальне абсорбційне покриття для поглинання сонячного випромінювання.
Для зменшення тепловтрат, між ними створений вакуум. У внутрішньому циліндрі знаходиться алюмінієвий теплопровід, який пов'язаний з полою мідною тепловою трубкою, що зберігає в собі легко закипаючу рідину.
Конструкція вакуумної трубки
1- вакуум
2- алюмінієвий теплопровід
3- мідна теплова трубка
4- абсорбційне покриття
5- боросиликатное скло

Завдяки своїй циліндричній формі сонячні промені завжди падають на трубки під прямим кутом, що зводить до мінімуму відображення. Тому трубчасті колектора ефективно працюють на протязі усього світлового дня (з ранку до вечора). А вакуум між ними виключає втрати тепла і дає можливість ефективно працювати при температурі довкілля до - 35°С.
Принцип роботи вакуумної трубки
Сонячне світло проходить через прозору зовнішню трубку і поглинається внутрішньою, нагріваючи її і алюмінієвий теплопровід, що знаходиться в ній, який передає енергію порожнистій мідній тепловій трубці. Усередині останньої знаходиться легко закипаюча рідина. Пари рідини піднімаються вгору, віддаючи тепло накінечнику, який безпосередньо сполучений з теплоносієм колектора. Захолола пара конденсується і стікає по стінках вниз. Процес повторюється.

1- зовнішня трубка
2- внутрішня трубка
3- вакуум
4- алюмінієвий теплопровід
5- теплова мідна трубка з легко киплячою рідиною
6- герметизуюча пробка
7- захисне прокладка
8- теплообмінник
9- теплоізоляція
10- корпус теплообмінника
11- пружинне кріплення внутрішньої трубки